UA RU EN

Дизайн інтер’єру в стилі Хай-тек

Стиль Хай-тек – це стиль найпередовіших технологій. В ньому передбачається достаток різної сучасної техніки, меблів-трансформерів, хромованих поверхонь і скла. Все повинно бути функціонально і технічно.

Обов'язкова умова – багато світла, як природного, так і штучного. В інтер'єрах хай-тек часто використовується багаторівневе  підсвічування стелі, меблів, сходів і навіть підлоги. Основні кольори – білий, сірий, металевий.

Вітальня в стилі хай-тек об'єднана з кухнею, а розділяють їх за допомогою барної стійки (з металу або пластику). Максимально розкрити особливості стилю можна на кухні, використавши новітні побутові прилади, хромоване  кухонне приладдя і посуд. Фартух кухні роблять з металу або матового скла.

Можливо Вам буде цікаво

Футуристичний дизайн інтер'єру в стилі Хай-тек. Лід і полум'я

З розвитком високих технологій, наші будинки і квартири стають більш «розумними», а побутові прилади  багатофункціональнішими  і компактнішими. Розвиваються і стають все більш популярними сенсорні датчики, програми дистанційного керування побутовою технікою і системами життєзабезпечення. Популярний  стиль інтер'єру хай-тек базується  на чітких, лаконічних формах і правильно виставленому освітленні. Техніка обов'язково повинна бути мультифункціональною, а в оформленні неодмінно повинні використовуватися високі технології та найсучасніші матеріали.

Так, створюючи  справжній інтер'єр квартири в стилі хай-тек можна використати різноманітну внутрішню обробку: фарбу, штукатурку, шпалери, пластик, бетон або цеглу. Але в маленьких кімнатах вона повинна бути однотонною і світлою. У великих кімнатах можна використовувати темні тони, навіть чорного кольору. В якості прикрас - молдинги, абстрактні панно, фотографії на чорно-білій плівці. Як виняток на вікна можна повісити прозорий тюль, лаконічні фіранки, ролети, жалюзі. В ідеалі, в таких приміщеннях вікна не повинні бути без завісок.

Дуже популярні у цьому стилі – зонування мобільними або стаціонарними перегородками. Двері  не використовують  зовсім, або традиційні дерев'яні замінюються на розсувні конструкції зі скла і металу. Інтер'єр будинку в стилі хай-тек припускає монтаж підвісних або натяжних стельових конструкцій з декількома рівнями в кожній кімнаті. Розташовані в них світильники дозволять господарям самостійно регулювати рівень освітленості тієї чи іншої зони.

Взагалі, правильне освітлення – дуже важлива частина цього стилю. Повинно бути якомога більше, різноманітних  світильників із направленим розсіяним світлом. При цьому вони можуть монтуватися не тільки на стелі, а й на підлозі, стінах, меблях. Дуже часто дизайнери застосовують струнні та трекові освітлювальні системи, якими можна дистанційно управляти. Будинок повинен максимально підлаштовуватися під настрій господаря.

Стиль хай-тек в інтер'єрі: затишок або холод

Як вже було сказано вище, основа такого дизайну – світло і форма. Колір не грає особливого значення, він повинен бути спокійним і монохромним. Акцент на яскравих кольорах використовується тільки один. Стиль хай-тек в інтер’єрі, можна доповнювати, яскравими кольорами наливної підлоги.

Будьте обережні, багатобарвність зіпсує  інтер'єр вітальні в стилі хай-тек. Лінії повинні бути прямими, поверхні – гладкими, декор – практично непомітним. Головне в цьому стилі – досконала форма і гра світла на поліруванні та металі.

Можете використовувати найнезвичайніші меблі-трансформери, модульні ліжка, скляні стелажі та полиці. Або ж найпростіші та найлаконічніші меблі, строгих форм із пластику, металу або скла. Органічно виглядають тут електрокаміни або акваріуми.

Стиль хай-тек в інтер'єрі кухні –  це ергономічність, помножена на мультифункціональність. Якнайбільше використання  вбудованої техніки з сенсорним або дистанційним керуванням, додасть індивідальності вашому приміщенню.

Справжній стиль дизайну інтер’єру  хай-тек у нас поки, що  рідко зустрічається. Найчастіше, його комбінують з еко стилем, додаючи натуральні матеріали, або з брутальнішим лофтом.