UA RU EN

Дизайн інтер’єру в стилі Мінімалізм

Мінімалізм – стиль для тих, хто дивиться в майбутнє, адже вже скільки років поспіль цей стиль не втрачає своєї популярності –  він став позачасовим.

 Основний девіз цього стилю: "мінімум декору - максимум функціональності". Планування приміщення – відкритий простір та мінімум перегородок. Різні за призначенням приміщення плавно перетікають одне в інше, що робить помешкання відкритим і вільним.

Основні ознаки стилю: використання в  інтер'єрі правильних геометричних форм, прямі лінії, відсутність декору, орнаментів, ліпнини, мала кількість меблів.

Основна палітра кольорів – від білого до чорного, часто використовується білий, сірий, графітовий, шоколадний.

Можливо Вам буде цікаво

Відкритий дизайн інтер'єру в стилі Мінімалізм

Складний, химерний модерн домінував в архітектурі, моді, музиці понад 50 років. Разом зі змінами в політиці, мистецтві, виробництві, будівництві з'явився більш строгий і простий інтер'єр в стилі мінімалізм. Романтичність остаточно змінилася на практичність. При високому рівні комфорту, такі приміщеннях практично порожні, з елементів декору, залишені тільки найнеобхідніші.

Багато людей, бажаючи отримати сучасний інтер'єр, стиль мінімалізм використовують неправильно, не знаючи нічого про суворі вимоги. Ви повинні володіти вишуканим смаком, увагою до деталей, почуттям міри.

Ідеальний інтер'єр будинку в стилі мінімалізм – це несучі конструкції та зовнішні стіни зі збільшеними вікнами, арками замість дверей, з ламаними внутрішніми перегородками. Площа розділяється на окремі зони мобільними або стаціонарними скляними перегородками, меблями, акваріумами, рослинами, підсвічуванням.

Для того щоб легкий інтер'єр квартири в стилі мінімалізм відповідав своїй назві, варто зробити наступне:

  • наклеїти на стіни однотонні шпалери або покрити їх світлою фарбою, штукатуркою;
  • продумати підвісну стельову конструкцію з декількох рівнів;
  • придбати на підлогу кахельну плитку, лінолеум світлих відтінків або дерев'яні дошки;
  • на меблях обов'язковою є металева обробка з хрому, алюмінію або скла, шкіряні вставки, контрастні подушки.

Тільки в тому випадку ваш інтер'єр кімнати в стилі мінімалізм буде гармонійним, коли стіни та інтегровані меблеві гарнітури однотонні, майже немає декоративних дрібничок. Спочатку ви повинні зуміти правильно змінити планування, створити вдалі рішення  кольорів, спроектувати освітлення заново. Найчастіше вітальню поєднують з передпокоєм або кухнею.

Пам'ятайте: інтер'єр в стилі мінімалізм, як на фото вище, не терпить багато фарб одночасно. Потрібно обмежитися п'ятьма, а краще трьома відтінками. Складайте контрастні акцентні поєднання. Допускається тільки один декоративний предмет на кімнату одну вазу, одну картину і т.ін. Зате дзеркала можуть висіти на кожній стіні або на стелі. Вітається все, що допоможе ще більше розширити простір: легкі штори, м'яке розсіяне світло, вбудовані побутові прилади. Меблі підбирайте обов'язково чітких, прямих ліній. Ніякої плавності бути не повинно, навіть журнальний стіл, пуфик краще вибирати у вигляді правильного куба, паралелепіпеда.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі звичайних квартир

Помилково вважати, що подібне стилістичне рішення допоможе заощадити кошти – зовсім навпаки. Звичайно, можна привнести у власний інтер'єр кілька елементів мінімалізму, але маючи на меті оформити в такому ключі всю квартиру, приготуйтесь вкладати кошти.

Найчастіше інтер'єр кухні в стилі мінімалізм зустрічається в будинках-студіях, де такі приміщення не повинні виділятися. Чисті, гладкі, рівні поверхні без побутових приладів, закриті фасади зі скла, пластику, металу темні внизу і світлі вгорі. На стінах кухонної зони камінь, цегла, пробкові панелі. Світильники точкові, різної яскравості. Класика – довга робоча поверхня, вгорі великий ряд закритих шафок. Ніяких відкритих полиць.

Створюючи інтер'єр спальні в стилі мінімалізм, організуйте кілька гіпсокартонних конструкцій для вбудованих шаф, підберіть лаконічні шафи-купе. Головний акцент –  ліжко на невеликому підвищенні. Спочатку інтер'єр в стилі мінімалізм здасться холодним, але якщо ви любите порядок, цінуєте тишу і спокій, це рішення для вас.