Новий – старий стиль модерн в інтер'єрі
З'явившись понад 100 років тому, цей різновид архітектури та інтер'єрного дизайну викликав фурор. Це було дійсно щось нове, дивне і не зовсім зрозуміле. Зараз інтер'єр будинку в стилі модерн встиг стати класикою.
Завдяки особливостям, він впізнаваний і популярний. Втілити його у життя можна трьома способами:
- Поверхневим – легкі акценти, дотримання кольорової гамми;
- Декоративним – основну роль грають архітектурні елементи;
- Максимальним – дизайн інтер'єру в стилі модерн точний до найдрібніших деталей.
Характерна риса цього напрямку – відсутність прямих ліній і строгих форм. Велика кількість рослинного орнаменту, вигнуті форми зі зміщеною симетрією, фарфор, кольорове скло і метал. Художник отримує абсолютну свободу: він може змішувати матеріали в будь-якій пропорції, отримуючи максимальну естетичність і функціональність.
Дуже складно самостійно отримати стиль модерн в інтер'єрі, адже дивлячись на фото, розумієш, що дизайнер повинен бути професіоналом. Всі елементи повинні гармонійно поєднуватися з рослинними мотивами, із не симетричними формами і грубими матеріалами.
Досвідчені дизайнери вважають, що сучасний модерн – справжня знахідка для власників нестандартного житла. Він вдало приховає недоліки і нерівності, перетворивши їх на переваги. Площа повинна бути досить великою – цей стиль характеризується трохи надлишковим декором.
Кольорове рішення може бути будь-яким, головне, щоб обраний відтінок був м'яким, розмитим. На початку визначте домінуючий колір, потім кольорові акценти, які будуть гармонійно виглядати разом з ним і максимально виразний відтінок для завершальних текстур кольору.
Суворі вимоги стилю «сучасний модерн» закладені в освітлювальних приміщення. У всіх кімнатах потрібно встановити два типи світильників: декоративні та функціональні. Перші для акцентного освітлення, а другі поділяються на основні (стельові), фонові (на стінах), цільові (трохи вище плінтуса). Правильно вибрати і розмістити світильники, новачкам без професійної допомоги дуже непросто.
Стиль інтер'єру модерн. Постійний розвиток
Залишаючи осторонь химерність і деяку незвичайність, це стилістичне рішення робить приміщення практичнішим і зручнішим у побуті. Наприклад, стиль модерн в інтер'єрі кухні на цих фото цілком вдалий. Особливо якщо не скрупульозно слідувати всім вимогам, а застосувати декоративний або поверхневий підхід.
Найголовніше – не захоплюватися чимось одним, наприклад, металом або склом. Намагайтеся, щоб кожен фрагмент був гармонійним: для однієї кімнати досить одного скляного (металевого) основного елемента і двох-трьох декоративних предметів.
Отже, щоб інтер'єр квартири в стилі модерн був вдалим, потрібен достатній простір, істотні кошти і величезне бажання. До речі, це один з найдемократичніших, постійно розвиваючих стилів. Тому модерновий інтер'єр залишиться актуальним на довгий час.