UA RU EN

Стилі у дизайні

Сьогодні існує велика кількість оригінальних стилів в дизайні інтер'єру: модерн, прованс, лофт, арт-деко, скандинавський стиль і багато інших.

Без професійної допомоги важко розібратися у всіх тонкощах і особливостях кожного з стилів, тому студія Simpeks Design підготувала для вас статті про найяскравіші стилі інтер'єру, які допоможуть вибрати "Ваш" стиль.

Всі існуючі стилі умовно можна розділити на три великі групи:

  • Класичний стиль, що з'явилися багато сотень років тому;
  • Сучасний стиль;
  • Етнічний стиль, прив'язані до географії та культурі.

Так само можна виділити:

  • Скандинавський стиль.
  • Американський стиль в інтер'єрі.
  • Японський стиль в інтер'єрі.
  • Стиль сканди.
  • Норвезька стиль в інтер'єрі.
  • Фінський стиль в інтер'єрі.

Дизайн інтер'єру - це важливий сучасний напрямок архітектури та дизайну, яке допомагає створити в приміщенні функціональне і красиве простір.

Створюючи інтер'єр, кожен господар висловлює свою індивідуальність. Можна вибрати якийсь певний стиль інтер'єру, а можна не вішати ярлик чистого стилю, а створити щось своє, змішавши різні елементи.

 

Гід по стилям інтер'єру: від класики до хай-тека
 

➡️ КЛАСИЧНИЙ


Історія класичного стилю починається в XVI-XVIII століттях - в епоху палацової розкоші. Люди стали замислюватися про те, що інтер'єр повинен бути не тільки функціональним, але і красивим. А під красою в той час розуміли велика кількість декору, золота, кришталю, ліпнини та дзеркал.

Поступово класичний стиль об'єднав в собі різні елементи классізізма, бароко, рококо та ампіру. А на сьогоднішній день навіть з'явилася сучасна полегшена версія - неокласика. За допомогою неї можна додати квартирі витонченості, але перевантажити її і не перетворити в палац.

➡️ АР-ДЕКО


Стиль Ар-деко вперше з'явився у Франції в яскравий і суперечливий період між двома світовими війнами - у 20-х роках XX століття. Він асоціюється з епохою джазу, океанськими лайнерами і розкішними інтер'єрами готелів. Найяскравіше ця епоха і сам стиль описані в романі Френсіса Скотта Фіцджеральда «Великий Гетсбі».

Але незважаючи на всю свою привабливість, сьогодні ар-деко є не найпоширенішим стилем. Справа в тому, втілити його в життя без участі дизайнера досить складно. Ар-деко складається з суміші, здавалося б, не поєднуються між собою елементів. Тому кілька помилок здатні перетворити єдину гармонійну картину в простий набір предметів.

Головними елементами цього стилю виступають геометричні орнаменти, яскраві і контрастні кольори, глянцеві поверхні, хромований метал, етнічні мотиви (слонова кістка, зміїна шкіра, анімалістичні принти), безліч дзеркал, кришталь, золото і просто велика кількість гламуру.

➡️ ЕКЛЕКТИКА


Стиль еклектика з'явився в XIX столітті і означав тоді суміш бароко, класицизму і ренесансу. Сьогодні під цю категорію потрапляють інтер'єри, які не можна віднести до якогось одного конкретного стилю.

У стилі еклектика старі предмети сусідять з новими, східна культура переплітається з західної, а ультрасучасний хай-тек поєднується з етнічним декором. Кольори і текстури також можуть бути перемішані. Але помилка думати, що еклектика - це хаос. Як і всі напрямки дизайну вона підпорядковується певним правилам, завдяки яким вимальовується гармонійна картина.

Перш за все варто підбирати дуже різні за стилем і кольором деталі замість трохи відрізняються. Чим більше аксесуарів, тим однорідніше здається інтер'єр. А щоб не помилитися, краще всього обмежити кількість змішуються стилів і квітів. Наприклад, до трьох або чотирьох. В якості фону краще вибрати нейтральні шпалери або світлу фарбу для стін - такий прийом допоможе візуально зв'язати всі предмети разом.

➡️ МОДЕРН


Стиль модерн з'явився в епоху бурхливого розвитку промисловості і науки - в кінці XIX - початку ХХ століть. Цікаво, що в різних країнах він має різну назву. Так в Росії - це модерн, в Шотландії - стиль Глазго, у Франції - Арт-нуво, а в Італії - Ліберті.

Головна особливість модерну - плавні вигини природних форм замість прямих ліній і кутів, відсутність симетрії, багато дерева, кованих елементів і вітражів. У такому інтер'єрі прийнято використовувати натуральну палітру - бежевий, оливковий, болотний, коричневий і золотий. Але основну роль в стилі модерн грає меблі. Стільці, ліжка, дивани і столи химерних форм - все виготовлено з цінних порід деревини і більше схоже на витвір мистецтва. У такому приміщенні створюється відчуття, що всі предмети ніби плавно перетікають одна в одну.

Етнічні стилі з'явилися під впливом традицій різних народів світу. Залежно від природних, географічних, соціальних і економічних умов виникали ті чи інші їхні характерні риси. У цю групу можна віднести скандинавський, англійська, прованський, арабська, французька, англійська, американський, японський, індійський, марокканський та багато інших стилі.

➡️ СКАНДИНАВСЬКИЙ


Жителі північних країн давно цінують його за простоту, демократичність і функціональність. А в Росії він набув популярності з відкриттям першого магазину IKEA.

Головні складові інтер'єру по-скандинавськи - натуральні матеріали, нейтральна колірна гамма і чіткі лінії. А основні завдання кожного предмета - зробити простір красивим і зручним для повсякденних потреб людини.

Меблі в скандинавському стилі відрізняється максимальною лаконічністю, практичністю і затишком. Найчастіше вона має матову поверхню, на якій не залишається відбитків. А для її виготовлення вибирають світлі породи дерев. Шведи вважають, що саме поєднання світлого дерева зі склом і металом робить будь-яке приміщення затишніше.

➡️ ФРАНЦУЗЬКИЙ


Французький стиль - це елегантність, вишуканість, нейтральна колірна палітра і поєднання старовинних речей з сучасною технікою. У такому інтер'єрі прийнято використовувати бежевий, білий, ніжно-рожевий, блакитний, блідо-жовтий і оливковий, а також багато золотого кольору. Щоб відчути дух Франції, також знадобиться ліпнина на стелі і карнизах, картини в рамах, свічки, дзеркала, вази і масивні люстри.