UA RU EN

Стилі у дизайні

Сьогодні існує велика кількість оригінальних стилів в дизайні інтер'єру: модерн, прованс, лофт, арт-деко, скандинавський стиль і багато інших.

Без професійної допомоги важко розібратися у всіх тонкощах і особливостях кожного з стилів, тому студія Simpeks Design підготувала для вас статті про найяскравіші стилі інтер'єру, які допоможуть вибрати "Ваш" стиль.

Всі існуючі стилі умовно можна розділити на три великі групи:

  • Класичний стиль, що з'явилися багато сотень років тому;
  • Сучасний стиль;
  • Етнічний стиль, прив'язані до географії та культурі.

Так само можна виділити:

  • Скандинавський стиль.
  • Американський стиль в інтер'єрі.
  • Японський стиль в інтер'єрі.
  • Стиль сканди.
  • Норвезька стиль в інтер'єрі.
  • Фінський стиль в інтер'єрі.

Дизайн інтер'єру - це важливий сучасний напрямок архітектури та дизайну, яке допомагає створити в приміщенні функціональне і красиве простір.

Створюючи інтер'єр, кожен господар висловлює свою індивідуальність. Можна вибрати якийсь певний стиль інтер'єру, а можна не вішати ярлик чистого стилю, а створити щось своє, змішавши різні елементи.

 

Виконані проекти
м. Киев, ЖК "Файна Таун" Дивитися проект
м. Киев, ЖК "Файна Таун"
м. Киев, ЖК "Файна Таун" Дизайн проект 2021 р.
м. Ірпінь, Ірпінські липки (80 кв.м.) Дивитися проект
м. Ірпінь, Ірпінські липки (80 кв.м.)
м. Ірпінь, Ірпінські липки (80 кв.м.) Дизайн проект 2021 р.
м. Київ, ЖК "А52" Дивитися проект
м. Київ, ЖК "А52"
м. Київ, ЖК "А52" Дизайн проект 2021 р.

Гід по стилям інтер'єру: від класики до хай-тека
 

➡️ КЛАСИЧНИЙ


Історія класичного стилю починається в XVI-XVIII століттях - в епоху палацової розкоші. Люди стали замислюватися про те, що інтер'єр повинен бути не тільки функціональним, але і красивим. А під красою в той час розуміли велика кількість декору, золота, кришталю, ліпнини та дзеркал.

Поступово класичний стиль об'єднав в собі різні елементи классізізма, бароко, рококо та ампіру. А на сьогоднішній день навіть з'явилася сучасна полегшена версія - неокласика. За допомогою неї можна додати квартирі витонченості, але перевантажити її і не перетворити в палац.

➡️ АР-ДЕКО


Стиль Ар-деко вперше з'явився у Франції в яскравий і суперечливий період між двома світовими війнами - у 20-х роках XX століття. Він асоціюється з епохою джазу, океанськими лайнерами і розкішними інтер'єрами готелів. Найяскравіше ця епоха і сам стиль описані в романі Френсіса Скотта Фіцджеральда «Великий Гетсбі».

Але незважаючи на всю свою привабливість, сьогодні ар-деко є не найпоширенішим стилем. Справа в тому, втілити його в життя без участі дизайнера досить складно. Ар-деко складається з суміші, здавалося б, не поєднуються між собою елементів. Тому кілька помилок здатні перетворити єдину гармонійну картину в простий набір предметів.

Головними елементами цього стилю виступають геометричні орнаменти, яскраві і контрастні кольори, глянцеві поверхні, хромований метал, етнічні мотиви (слонова кістка, зміїна шкіра, анімалістичні принти), безліч дзеркал, кришталь, золото і просто велика кількість гламуру.

➡️ ЕКЛЕКТИКА


Стиль еклектика з'явився в XIX столітті і означав тоді суміш бароко, класицизму і ренесансу. Сьогодні під цю категорію потрапляють інтер'єри, які не можна віднести до якогось одного конкретного стилю.

У стилі еклектика старі предмети сусідять з новими, східна культура переплітається з західної, а ультрасучасний хай-тек поєднується з етнічним декором. Кольори і текстури також можуть бути перемішані. Але помилка думати, що еклектика - це хаос. Як і всі напрямки дизайну вона підпорядковується певним правилам, завдяки яким вимальовується гармонійна картина.

Перш за все варто підбирати дуже різні за стилем і кольором деталі замість трохи відрізняються. Чим більше аксесуарів, тим однорідніше здається інтер'єр. А щоб не помилитися, краще всього обмежити кількість змішуються стилів і квітів. Наприклад, до трьох або чотирьох. В якості фону краще вибрати нейтральні шпалери або світлу фарбу для стін - такий прийом допоможе візуально зв'язати всі предмети разом.

➡️ МОДЕРН


Стиль модерн з'явився в епоху бурхливого розвитку промисловості і науки - в кінці XIX - початку ХХ століть. Цікаво, що в різних країнах він має різну назву. Так в Росії - це модерн, в Шотландії - стиль Глазго, у Франції - Арт-нуво, а в Італії - Ліберті.

Головна особливість модерну - плавні вигини природних форм замість прямих ліній і кутів, відсутність симетрії, багато дерева, кованих елементів і вітражів. У такому інтер'єрі прийнято використовувати натуральну палітру - бежевий, оливковий, болотний, коричневий і золотий. Але основну роль в стилі модерн грає меблі. Стільці, ліжка, дивани і столи химерних форм - все виготовлено з цінних порід деревини і більше схоже на витвір мистецтва. У такому приміщенні створюється відчуття, що всі предмети ніби плавно перетікають одна в одну.

Етнічні стилі з'явилися під впливом традицій різних народів світу. Залежно від природних, географічних, соціальних і економічних умов виникали ті чи інші їхні характерні риси. У цю групу можна віднести скандинавський, англійська, прованський, арабська, французька, англійська, американський, японський, індійський, марокканський та багато інших стилі.

➡️ СКАНДИНАВСЬКИЙ


Жителі північних країн давно цінують його за простоту, демократичність і функціональність. А в Росії він набув популярності з відкриттям першого магазину IKEA.

Головні складові інтер'єру по-скандинавськи - натуральні матеріали, нейтральна колірна гамма і чіткі лінії. А основні завдання кожного предмета - зробити простір красивим і зручним для повсякденних потреб людини.

Меблі в скандинавському стилі відрізняється максимальною лаконічністю, практичністю і затишком. Найчастіше вона має матову поверхню, на якій не залишається відбитків. А для її виготовлення вибирають світлі породи дерев. Шведи вважають, що саме поєднання світлого дерева зі склом і металом робить будь-яке приміщення затишніше.

➡️ ФРАНЦУЗЬКИЙ


Французький стиль - це елегантність, вишуканість, нейтральна колірна палітра і поєднання старовинних речей з сучасною технікою. У такому інтер'єрі прийнято використовувати бежевий, білий, ніжно-рожевий, блакитний, блідо-жовтий і оливковий, а також багато золотого кольору. Щоб відчути дух Франції, також знадобиться ліпнина на стелі і карнизах, картини в рамах, свічки, дзеркала, вази і масивні люстри.