RU UK

Дизайн інтер’єра у стилі Модерн

Назва стилю "Модерн" означає –  "сучасний", у свій час цей стиль і був таким, внісши неординарність і витонченість в розвиток дизайну кінця 19 століття, але до сучасних тенденцій дизайну не має ніякого відношення.

Стиль модерн можна назвати одним з найскладніших стилів, адже кожна культура в різних країнах наклала свій відбиток на розвиток цього стилю, він ввібрав в себе безліч різних напрямків.

Основні риси стилю модерн – достатня кількість дерев'яних предметів, природні та рослинні теми в декорі, всі лінії плавні, використання вітражів, вікна і двері мають форму арки , сходи прикрашені кованими перилами  з ажурним орнаментом.

 Гамма кольорів інтер'єру в стилі модерн –  приглушені, пастельні тони (відтінки коричневого, перлового, бежевого, мокрого асфальту, чорного, сріблястого).

Для оформлення стін в інтер'єрі використовують світлі фарби, вони не повинні акцентувати увагу на собі , а бути лише фоном.

Меблі стилю модерн не повинні мати гострих кутів, тільки плавні лінії, максимальна асиметричність в спинках ліжок і диванах. В інтер'єрі такого стилю добре будуть виглядати класичні меблі різної  форми.

Можливо Вам буде цікаво

Новий – старий стиль модерн в інтер'єрі

З'явившись понад 100 років тому, цей різновид архітектури та інтер'єрного дизайну викликав фурор. Це було дійсно щось нове, дивне і не зовсім зрозуміле. Зараз інтер'єр будинку в стилі модерн встиг стати класикою.

Завдяки особливостям, він впізнаваний і популярний. Втілити його у життя можна трьома способами:

  • Поверхневим – легкі акценти, дотримання кольорової гамми;
  • Декоративним – основну роль грають архітектурні елементи;
  • Максимальним – дизайн інтер'єру в стилі модерн точний до найдрібніших деталей.

Характерна риса цього напрямку – відсутність прямих ліній і строгих форм. Велика кількість рослинного орнаменту, вигнуті форми зі зміщеною симетрією, фарфор, кольорове скло і метал. Художник отримує абсолютну свободу: він може змішувати матеріали в будь-якій пропорції, отримуючи максимальну естетичність і функціональність.

 Дуже складно самостійно отримати стиль модерн в інтер'єрі, адже дивлячись на фото, розумієш, що дизайнер повинен бути професіоналом. Всі елементи повинні гармонійно поєднуватися з рослинними мотивами, із не симетричними формами і грубими матеріалами.

Досвідчені дизайнери вважають, що сучасний модерн – справжня знахідка для власників нестандартного житла. Він вдало приховає недоліки і нерівності, перетворивши їх на переваги. Площа повинна бути досить великою –  цей стиль характеризується трохи надлишковим декором.

 

Кольорове рішення може бути будь-яким, головне, щоб обраний відтінок був м'яким, розмитим. На початку визначте домінуючий колір, потім  кольорові акценти, які будуть гармонійно виглядати разом з ним і максимально виразний відтінок для завершальних  текстур кольору.

Суворі вимоги стилю «сучасний модерн» закладені  в освітлювальних приміщення. У всіх кімнатах потрібно встановити два типи світильників: декоративні та функціональні. Перші для акцентного освітлення, а другі поділяються на основні (стельові), фонові (на стінах), цільові (трохи вище плінтуса). Правильно вибрати і розмістити світильники, новачкам без професійної допомоги дуже непросто.

Стиль інтер'єру модерн. Постійний розвиток

Залишаючи осторонь химерність і деяку незвичайність, це стилістичне рішення робить приміщення практичнішим  і зручнішим у  побуті. Наприклад, стиль модерн в інтер'єрі кухні на цих фото цілком вдалий. Особливо якщо не скрупульозно слідувати всім вимогам, а застосувати декоративний або поверхневий підхід.

 Найголовніше – не захоплюватися чимось одним, наприклад, металом або склом. Намагайтеся, щоб кожен фрагмент був гармонійним: для однієї кімнати досить одного скляного (металевого) основного елемента і двох-трьох декоративних предметів.

Отже, щоб інтер'єр квартири в стилі модерн був  вдалим, потрібен достатній простір, істотні кошти і величезне бажання. До речі, це один з найдемократичніших, постійно розвиваючих стилів. Тому модерновий інтер'єр залишиться актуальним на довгий час.